اداره ثبت احوال

ریاست اداره لنجان آقای محسن اسماعیلی

خبر خیلی مهم دریافت کارت هوشمند ملی

همشهریان گرامی که تا کنون از  کلیه دفاتر پیشخوان سطح شهرستان لنجان درخواست کارت هوشمند ملی نموده اند از تاریخ 95/07/17 جهت دریافت کارت ملی  خود با در دست داشتن اصل شناسنامه و اصل کارت ملی شخصا به اداره پست زرین شهر واقع در خیابان ملاصدرا مراجعه نمایید .

کلیه کسانی که پیامک دریافت کارت ملی هوشمند برایشان ارسال گردیده از تاریخ 95/07/19   شخصا با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی قدیمی به اداره پست زرین شهر مراجعه نمایند.کارت ملی هوشمند دروازه ورود به دولت الکترونیک..........ثبت احوال نوین زمینه ساز توسعه پایدار..........
.

نهم دی ماه روز بصیرت ؛ میثاق امت با ولایت

تظاهرات 9 دی ماه 88 و حضور میلیونی مردم مسلمان ایران ؛ حماسه ای به یاد ماندنی بود که در پاسخ به حرمت شکنان عاشورای حسینی در 6 دی ماه 1388 روی داد . روزی که ملت فهیم ایران اسلامی بار دیگر با حضور میلیونی خود در خیابانهای تهران و سراسر کشور این حماسه ی بزرگ را رقم زدند . در این روز بار دیگر مفهوم بصیرت ؛هوشیاری ؛دشمن شناسی و غیرت دینی و انقلابی ملت آگاه ایران اسلامی به خوبی نشان داده شد.حماسه ای که در طی سه دهه گذشته بی بدیل و ماندگار بود .


ثبت احوال و دولت الکترونیک

پنج شنبه 1391/10/07 مصادف با پنجمین روز از هفته ثبت احوال است که ثبت احوال ودولت الکترونیک نامگذاری شده است .سازمان ثبت احوال به عنوان مرجع امور هویتی کشور در نظر دارد تا طی یک طرح برنامه ریزی شده ؛کارت های ملی هوشمند را جایگزین کارت ملی فعلی نماید . علاوه بر کاربر های قبلی کارت ملی ؛کارت های  جدید به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک و حرکت به سمت جامعه اطلاعاتی ؛این فرصت را فراهم می کنند تا افراد به شیوه ای امن وارد فضای دیجیتالی شوند . کارت ملی هوشمند به عنوان مقدمه ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی ؛می توانند موجب توزیع عادلانه فرصت ها ؛کاهش بسیاری از هزینه های دولت ؛مردم و بنگاهها شود و این امور می توانند نقش بسزائی در پویایی اقتصادی داشته باشند.


ثبت احوال و تولید و انتشار آمار جمعیتی و مهاجرت

روز چهارشنبه مورخ 1391/10/06 که مصادف است با چهارمین روز از هفته ثبت احوال جلسه ای با حضور کارکنان ثبت احوال تشکیل که در این جلسه ضمن مرور بخشنامه ها و دستورالعمل های مربوطه پیرامون نقش و اهمیت آمار در برنامه ریزی های کلان اقتصادی ,سیاسی ,فرهنگی ,اجتماعی و نقش آن در مسیر توسعه مطالبی بیان شد و همکاران در این خصوص نقطه نظرات خود را اعلام نمودند .


گرامیداشت هفته ثبت احوال

هفته ثبت احوال که از سوم دی ماه آغاز شده و تا دهم دی ماه ادامه دارد.در روز اول این هفته کارکنان اداره لنجان به زیارت قبور شهدای هفت سال دفاع مقدس رفته و با آرمان های امام راحل و شهیدان تجدید میثاق نمودند.


جلسه ولایت

راس ساعت 13 و 1/2 روز چهارشنبه دهم ابان ماه نود ویک جلسه ولایت در محل اداره ثبت احوال لنجان تشکیل میگردد . همچنین در این جلسه ستاد غدیر نیز تشکیل میگردد .


جلسه پدافند غیر عامل

جلسه پدافند غیر عامل مورخ دهم آبان ماه نود و یک در محل اداره ثبت احوال لنجان راس ساعت 13 برگزار می گردد .


جلسه شورای وقایع حیاتی

جلسه شورای وقایع حیاتی شهرستان لنجان مورخ 1391/08/07 روز یک شنبه در محل فرمانداری تشکیل شد .


تسلیت

با نهایت تاثرو تاسف در گذشت نا بهنگام همکار عزیزمان جناب آقای رضا اصلانی را که بر اثر سانحه تصادف به دیدار حق شتافت  را  به کلیه همکاران و خانواده محترمشان تسلیت عرض می نمائیم . روحش شاد


برپایی جلسه سلامت اداری

راس ساعت 13:30 روز سه شنبه 91/03/30 جلسه شورای سلامت اداری در محل اداره تشکیل شد در این جلسه پس از قرائت کلام الله مجید جناب آقای اسماعیلی ریاست محترم  اداره  نکاتی   را   در مورد اهداف تشکیل این جلسه بیان نمودند .تصویر خبر


برپایی جلسه امر به معروف و نهر از منکر

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر روز سه شنبه ساعت 15 در محل اداره تشکیل شد.در این جلسه مقرر شد اعضاء محترم این شورا در ضل توجهات حضرت بارتعالی و تحت تدابیر مقام معظم رهبری (دامت برکاته )در برپایی این فریضین تلاشی وافر داشته باشند و همواره خلق و خوی اسلامی را سر لوحه کارخویش قرار دهند.