اداره ثبت احوال

ریاست اداره لنجان آقای محسن اسماعیلی

خبر خیلی مهم دریافت کارت هوشمند ملی

همشهریان گرامی که تا کنون از  کلیه دفاتر پیشخوان سطح شهرستان لنجان درخواست کارت هوشمند ملی نموده اند از تاریخ 95/07/17 جهت دریافت کارت ملی  خود با در دست داشتن اصل شناسنامه و اصل کارت ملی شخصا به اداره پست زرین شهر واقع در خیابان ملاصدرا مراجعه نمایید .

کلیه کسانی که پیامک دریافت کارت ملی هوشمند برایشان ارسال گردیده از تاریخ 95/07/19   شخصا با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی قدیمی به اداره پست زرین شهر مراجعه نمایند.کارت ملی هوشمند دروازه ورود به دولت الکترونیک..........ثبت احوال نوین زمینه ساز توسعه پایدار..........
.

آغاز امامت امام زمان (عج) گرامی باد

نهم ربیع الاول، پیام رسان بهار ظهوری است که گلهای زیبای زندگی همچون عدل، قسط، عزت، عشق، صفا، صمیمیت، گذشت، ایثار و ایمان و احسان در آن می شکفد.

عید بر شما مبارک

 


تشکیل جلسه و ستاد پیامبر اعظم (ص) در محل اداره

راس ساعت 12/30 روز دوشنبه مورخ 94/09/23 جلسه ای در مقر اداره برگزار و ضمت تشکیل ستاد پیامبر اعظم (ص) و بح و تبادل نظر تبین اندیشه اسلام ناب محمدی(ص)و تفاوت آن با اسلام آمریکائی و اعلام تبری و انزجار از حرکت های افراطی و جنایات و جریانات داعش و تکفیری ها در منطقه مقرر گردید :

1-شرکت فعال در مراسم های گوناگون مرتبط با موضوع

2-قرائت زیارت حضرت رسول اکرم (ص) و شرکت در نماز جماعت

3-پخش گلبانگ محمدی (اذان ظهر)

4- راهنمایی جهت انتخاب نام محمد و تغییر نامهای مراجعین به محمد با حذف برخی از تشریفات قانونی


تشکیل جلسه هماهنگی ثبت وقایع حیاتی (فرعی)

این جلسه در محل بخشداری مرکزی تشکیل گردید . ابتدا آقای حسینی از اهمیت آمار مطالبی را بیان نمودند و تعامل دهیاران را با ثبت احوال خواستار شدند . پس از آن محسن اسماعیلی ریاست اداره ثبت احوال لنجان  در ارتباط با همکاری دهیاران و آمارهای ارائه شده و رشد نسبی این آمار گزارشی ارائه نمودند


تشکیل سومین جلسه وقایع حیاتی شهرستان

مورخ94/09/22 سومین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی در محل فرمانداری تشکیل گردید که ابتدا اقاس سجاد فرماندار محترم از نقش و اهمیت آمار مطالبی را بیان نمودند سپس آقای محسن اسماعیلی از تاریخچه ثبت احوال و از فعالیت های 9 ماهه و فراخوان مردم نسبت به صدور کارت هوشمند ملی و صدور شناسنامه های مکانیزه مطالبی را بیان نمودند .


رحلت جانگذاز پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص)و امام حسن مجتبی (ع)تسلیت باد

 

یا رسول اللّه! امروز ماتم سرای دل را به نام تو، سیه پوش کرده ایم و نام مبارک تو را با درود و تحیّت بر زبان جاری می سازیم.یا رسول الله! با غروب آفتاب تو، کعبه تا قیامت سیه پوش گشته و زمزم، اشک عزا به رخسار مکه مى ریزد.

ای کریم آل طه ! باور کن آسمان، تاب تنهایی نمی آورد و کمرش زیر داغت، خم خواهد شد.ای کریم آل طه ! وقتی تو رفتی، چشمان آسمان سیاهی رفت و اشک از نگاه ستاره غلتید.ای کریم آل طه ! بوی غربت حنجره ات، جهانی را غریبانه به گریه می اندازد.

وفات پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت دومین نور ولایت، صاحب کرامت و شفیع قیامت، امام حسن مجتبى علیه السلام ، را تسلیت مى گوییم.


بازدید مسئولین محترم اداره کل ثبت احوال از ثبت احوال لنجان

در اجرای دستور مدیرکل محترم در رابطه با ایجاد زمینه لازم جهت ایجاد نمایندگی ثبت احوال در فولادشهر آقای محسن اسماعیلی ریاست محترم اداره لنجان به اتفاق جناب آقای یکتا منش معاون فن آوری اطلاعات و جناب آقای مهر علی ریاست محترم حراست و جناب آقای هادیان رئیس محترم اداره منابع انسانی ؛ مورخ 94/08/07 در شهر فولادشهر حضور یافتند و در این راستا با رئیس شورای اسلامی شهر فولادشهر جناب آقای رضائی ؛ بابادی عضو شورا و مدیر عامل محترم شرکت عمران جناب آقای نامداری دیداری داشتند که گزارش آن به مدیر کل محترم ثبت احوال استان اصفهان ارسال گردید.


فرا رسیدن ماه اشک و ماتم تسلیت باد

 

ماه خون ؛ ماه اشک و ماه ماتم شد . بر دل فاطمه داغ عالم شد . فرا رسیدن ماه محرم را به عزاداران راستینش تسلیت می گوییم. 

روابط عمومی اداره ثبت احوال لنجان 


گرامی داشت هفته امر به معروف و نهی از منکر

از سال ۱۳۷۱ شمسي تاكنون هر ساله هفته اول محرم الحرام به نام هفته احياي امر به معروف و نهي از منكر بمنظور يادآوري اصلي ‌ترين هدف جهاد والا و الهي امام حسين (ع) يعني احياي امر به معروف و نهي از منكر نامگذاري شده است. بدون ترديد هر نهضت در جهت حفظ مسير حركت خود به سوي اهداف از پيش تعيين شده نيازمند طراحي و تدوين فرآيند آسيب شناسي و اصلاح طلبي مستمر با شيوه‌هاي روشمند و دروني براي كاهش آستانه آسيب‌پذيري مي‌باشد. در همين چارچوب دو اصل گرانقدر و مترقي امر به معروف و نهي از منكر مهم‌ترين راهبرد آسيب شناسي و فرآيند اصلاح طلبي اسلام در جهت صيانت از نظام اسلامي مي‌باشد.امر به معروف و نهي از منكر با استناد به آيات قرآني و گفتار معصومين (ع) خصوصاً رهنمودهاي سرور آزاد انديشان جهان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) در بيان استراتژي نهضت كربلا، برترين و كارآمدترين روش اصلاح نظام‌هاي اجتماعي برخوردار از ريشه و منشاء ديني و نگاه توحيدي مي‌باشد.بر همين اساس در اصل هشتم قانون اساسي نظام جمهوري ايران آمده است:"در جمهوري اسلامي ايران دعوت به خير، امر به معروف و نهي از منکر وظيفه اي است همگاني و متقابل بر عهده مردم نسبت به يکديگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت.


تسلیت به مناسبت فاجعه منا

فاجعه منا و کشته شدن جمعی از حجاج ایرانی را به ملت ایران و خانواده های آنان تسلیت عرض می نماییم و علو درجات آنان را از خداوند منان مسئلت می نماییم

این اداره نیز همپای ملت غیور ایران به رهبری آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی جنایات آل سعود را محکوم کرده و خواستار محاکمه عاملان این جنایت می باشد


برگزاری دومین جلسه شورای وقایع حیاتی شهرستان لنجان

دومین جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی مورخ 94/06/17 در محل فرمانداری لنجان تشکیل گردید . در این جلسه ابتدا فرماندار محترم لنجان جناب آقای سجاد  از اهمیت آمار مطالبی را بیان نمودند و سپس از ثبت یاران نمونه تجلیل بعمل آوردند . سپس محسن اسماعیلی ریاست اداره ثبت احوال لنجان در خصوص مهلت های قانونی ولادت و وفات - کارت ملی هوشمند - صدور شناسنامه های تحت وب  و  خدمات دفاتر پست مطالبی را بیان نمودند و در پایان اعضاء به بیان نقطه نظرات خود پرداختند .

 

 


میلاد فرخنده امام رضا (ع ) گرامی باد

میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حصرت امام رضا (ع ) بر تمامی دوستداران آن حضرت گرامی باد